VIII. Országos Hangjegykártya Verseny, Esztergom

Az Esztergomi Zsolt Nándor Alapfokú Művészeti Iskola az idén nyolcadik alkalommal rendezte meg a hangjegykártya versenyt. A játékos ifjúsági zeneelméleti vetélkedő egyik célkitűzése, hogy a Hangjegykártyát, mint zenepedagógiai segédeszközt megismertesse, használatára ötleteket adjon, s azt a zenei nevelés szolgálatába állítsa. A vetélkedő létrejöttét az Esztergomi Zeneiskola zongoratanárának, a zeneszerzőként is ismert Vigh Kristófnak köszönhetjük, aki megalkotta ezt a szolfézstanításban forradalmian új oktatási segédeszközt. A versenyen a növendékeknek szolfézs és zeneirodalmi ismeretekben kell jeleskedniük, de a lexikális tudás is fontos a jó eredményekhez.

Esztergom_2019_02A 2019. április 5-én megrendezett versenyen az idén is 3 növendéket indítottunk. Mindhárman a II. korcsoportban versenyeztek, és mindhárman bejutottak az „Aranydöntőbe”.

A döntőben Sorompó Attila és Cserbik Róbert Ármin Arany minősítést értek el. Szécsényi-Nagy Rudolf pedig I. díjat kapott.

Mindhárom növendékünk felkészítő tanára: Lázárné Nagy Andrea.

Szeretettel gratulálunk növendékeinknek és felkészítő tanáruknak!

Esztergom_2019_01