XI. Nemzetközi Furulyaverseny, Szlovákia, Érsekújvár

2019. május 10-én a Szlovákiai Érsekújvárra utaztak növendékeink. A XI. Nemzetközi Furulyaversenyt az érsekújvári művelődési házban (Dom kultúry Nové Zámky), az idén a nagy érdeklődésre való tekintettel 3 párhuzamos helyszínen rendezték meg. A verseny célja változatlanul az, hogy a közép-európai zeneiskolák, konzervatóriumok, egyetemek furulya szakos hallgatói illetve végzett művészei rendszeresen találkozzanak szakmai tapasztalatcserére. A versenyen 5 éves kortól a középiskolás és egyetemista korosztályon át egészen a tanári és művészi korcsoportokig terjedt a nevezés lehetősége. A többségében szlovák versenyzőhöz számos magyar és osztrák nevező is csatlakozott.

szabohunor_jancsoeditZeneiskolánkból a III. korcsoportban Szabó Hunor furulya szakos növendékünk indult Jancsó Edit zongora szakos növendékünk kíséretével. Teljesítményüket Arany minősítéssel értékelte a zsűri. Felkészítő tanáraik Z. Molnár Ildikó és Horváth Judit voltak.

Szeretettel gratulálunk növendékeinknek és felkészítő tanáraiknak!