Iskolánk külföldi kapcsolatai

Zeneiskolánk a szlovákiai Revúca (Nagyrőce) művészeti iskolájával ápolja a legrégebbi szakmai kapcsolatot. Ez a testvériskolai partnerség már több, mint 30 éve él, aktivitása az évente váltakozó látogatásokban, hangversenyekben nyilvánul meg.

Évről évre fokozatosan alakultak ki újabb kapcsolatok Gödöllő testvérvárosaival, ahová iskolánk zenekarai kaptak meghívást vendégszereplésre, illetve a külföldi küldöttség adott koncertet városunkban. Szakmai kapcsolataink révén nem csak a testvérvárosok, hanem más európai városok – pl. Bécs – zeneiskoláival is adtunk közös hangversenyeket:

Giessen (Németország)
Wageningen (Hollandia)
Laxenburg (Ausztria)
Csíkszereda (Románia)
Forssa (Finnország)
Zywiec (Lengyelország)
Rastatt (Németország)
Valdemoro (Spanyolország)
Brandýs nad Labem – Stará Boleslav (Csehország)
Wien (Ausztria)

A felsorolt városokból az alábbi intézményekkel alakult ki szorosabb kapcsolatunk:

Základná umelecká škola (Revúca, Szlovákia)
Nagy István Művészeti Líceum (Csíkszereda, Románia)
Základní umělecká škola (Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Csehország)
Musikschule Ottakring (Wien, Ausztria)

A hozzászólás nem engedélyezett.